Haberler

Flyover Junctions Technical Tour
Date: 17.12.2015

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Ardgerme sistemlerinin teknik yapısını anlatan FREYSAŞ Teknik Firmasının yetkileriyle buluştu. Buluşmada Kayseri Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından mühendis adaylarına seminer verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Cengiz Tekinsoy, öncelikle Kayseri’deki araç trafiğine ilişkin fiziki durumu hakkında bilgi verdi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığından İnşaat Yüksek Mühendisi Yasin Harmancı Köprülü Kavşak Ve Yol Düzenlemeleri başlıklı sunumunu yaptı. FREYSAŞ firması Teknik Koordinatörü Dr. Özgür Özkul tarafından köprülü kavşaklarda kullanılan ardgerme tekniği, FREYSAŞ firmasından Baran Kurutepe tarafından ise ardgermeli özel köprü yöntemleri hakkında seminer verildi.

Öğrencilerimiz daha sonra yapımı devam eden Kocasinan Bulvarı- Nato Kavşağı üzerindeki yonca yapraklı kavşak düzenlemesini yerinde gördüler. Köprü inşaatının şantiyesine giderek anlatılan teorik bilgilerin uygulanma aşamalarını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik’in katılımıyla beraber inşaat alanını gezerek öğrencilerimize köprü inşaatlarının tekniğine ilişkin detaylı bilgiler sunuldu.

Belediye yetkilileri Mayıs 2015 itibarıyla Kayseri'de 330 bin araç bulunduğunu ifade eden yetkililer, kent merkezinde 7 bin cadde, sokak ve bulvar olduğunu, 203 tane de sinyalize edilmiş kavşak olduğunu, 7 adet alt ve üst geçit, 13 tane de araç alt ve üst geçidi olduğunu söylediler.

 

Haber Arsiv


Yukarı