Haberler

Bölümümüz Öğrencileri Alt Geçit İnşaatlarında İnceleme Yaptı
Tarih: 25.3.2018

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, yapımı devam eden alt geçit inşaatlarını gezerek incelemeler yaptı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile buluşan Üniversiteliler, mesleki uygulamaları yerinde inceleyerek, uygulanan yöntemlerin tekniğine ilişkin detaylı bilgi aldılar.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Kamuran Arı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İnşaat İşleri Şube Müdürü Yasin Harmancı eşliğinde alt geçitleri gezen İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kocasinan Bulvarı’ndaki trafik akışını kesintisiz hale getirmek için yapımı devam eden Fuzuli, Tuna ve 30 Ağustos Bulvarı kavşak inşaatları hakkında bilgi aldılar. Yasin Harmancı, Fuzuli Kavşağı altgeçit inşaatında yumuşak zeminin sorun oluşturmaması için toplam 290 adet kazık kullanıldığını belirtti. Harmancı ayrıca kavşak inşaatında su ve çimento karışımın püskürtülmesiyle 108 adet Jet Grout uygulamasının yapıldığını belirterek, tamamlandığında Kayseri’nin en uzun alt geçidi olacak olan Fuzuli, Tuna ve 30 Ağustos Bulvarı Kavşağı alt geçit inşaatlarının yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.

Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri daha sonra yapımı devam eden Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan Gültepe Bulvarı’na geçişi sağlayacak olan Melikgazi Katlı Kavşağı şantiyesini ziyaret etti. Yasin Harmancı burada da yaptığı açıklamada Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda yapımı devam eden katlı kavşağın tamamlanmasıyla şehir merkezinin trafiğinde ciddi bir rahatlama yaşanacağını söyledi.
 
 
 

Haber Arsiv


Yukarı