Haberler

“İSG Kültür Değişimi Sürecinde Algı Yönetimi Pratikler” Semineri
Tarih: 24.2.2016

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından 24 Şubat 2016 tarihinde düzenlenen seminere konuk olan Wavin Pilsa firmasının Güneydoğu Avrupa (İtalya-Macaristan-Türkiye) İSG Koordinatörü Sayın Kerem İPEK, inşaat mühendisliği öğrencilerine “Yeni Bir İş Sağlığı Güvenliği Kültürü Oluşturmak” konusunda bilgiler verdi.

Semineri veren İnş.Müh. Kerem İPEK, pratik ve dikkat çekici görsel uygulamalar ile iş sağlığı güvenliğinin önemine değindi. İş sağlığı güvenliğini pozitif yargı mantığı ile çalışanlara ve ailelerine aşılanması gerektiğini söyledi. Yeni bir iş sağlığı güvenliği kültürü oluşturmak için aşamalı olarak,
- İSG Yönetim Sistemi için Altyapı Oluşturmak
- Algı Yönetimi Yaklaşımı ile İklimi Değiştirmek
- Sistem Değerlendirmesi ve Sürdürülebilirliğe önem verilmesi gerektiğini belirtti.

İSG Kültür Değişimi Sürecinde Algı Yönetimi Pratikleri başlıklı sunumunda İnş.Müh. Kerem İpek, çalışanlarda iş güvenliği bilinci ve algısını oluşturma yöntemlerini ve son bir yılın nasıl başarılı sonuçlandığını anlattı. Özellikle algı yönetiminde iletişim araçlarının etkin kullanılmasına dair pratikleri mühendis adayları ile paylaştı. “Kültür değişimi aileden başlar” düşüncesi ile çalışanların evlerinde ziyaret edilerek, çocuklarına ve eşlerine verilen güvenli yaşam eğitimleri ve alınan sonuçlar, sunumda paylaşılan bilgiler arasındaydı. Wavin Pilsa yetkilileri mühendis adayları ile buluştukları böyle önemli etkinliklerde yer almaya devam edeceklerini belirtti.

Haber Arsiv


Yukarı