Haberler

İnşaat Mühendisliği Bölümü Mezuniyet Töreni
Tarih: 15.6.2016

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2015-2016 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler için tören düzenledi.

Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde 03 Haziran 2016 Cuma Günü, Saat 18.00’da düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Güney, Üniversitelerin uygarlık yarışında bir ülkenin öncü kurumları olduğunu belirterek, “Üniversiteler kültürde, medeniyette, bilimde, teknolojide, araştırmada ve yenilikte öncü rol oynamalı ve lokomotif görev üstlenmelidir. Nuh Naci Üniversitesi ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında ilk sıradadır. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümümüz, Kayseri’de ilk riskli yapı tespiti lisans belgesini alan bölümdür ve Kayseri’de ilk kentsel dönüşüm projesini Kayseri’deki Talas bölgesinde üniversitemizin katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

Mühendislik fakültesi sadece Kayseri’ye değil, civar illere teknik kontrol ve danışmanlık hizmeti vermekte, İstanbul ve İzmir’deki özellikle 35 kat ve üzeri binalara proje ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Sevgili öğrenciler, haktan,hukuktan, adaletten, doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın. Milli, manevi, ahlaki, insani, kültürel değerleri benimseyen koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan çağdaş normlara haiz bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı araştırmacı girişimci, paylaşımcı, çevre koruma bilinci taşıyan toplumsal ekilenlere saygılı, kendi kültürünü iyi bilen ve örgütleyen bu kültürü koruyarak evrensel değerleri benimseyen ailenize, vatanınıza, milletimize hayırlı faydalı bireyler olarak yaşamınızı sürdürmenizi isteriz” dedi.


Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR ise Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı hakkında bilgiler vererek eğitim alanında yaptıkları yatırımların meyvesini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mezun öğrencilere tavsiyelerde bulunan Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR, “Sizler için hayat yeni başlıyor. Benim şöyle bir tavsiyem var. Ok gibi olursan hedefe varırsın. Yay gibi eğri olursan elde kalırsın. Doğru olun, doğru gidin” dedi ve mesleki yaşantılarında başarılar diledi.

 
Mezuniyet törenindeki konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri verildi. Fakülte birincisi İnş.Müh. Murat ÖZÜLKÜ mezuniyet kütüğüne adının olduğu plaketi çaktı. Öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesiyle birlikte tören sona erdi.


İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Durmuş’da mezun olan öğrencilere öğütler verdi ve şunları söyledi; Sevgili öğrenciler, genç meslek taşlarım, sizleri meslek hayatına uğurlarken, bu mesleği beğenmiş olduğunuz için en içten dileklerimle kutluyor, Türkiye’nin yarının mesleğinizde onurunu koruyacağınızı biliyorum. Türk demek, Türkçe demektir, Ne Mutlu Türk’üm “diye konuştu.

Haber Arsiv


Yukarı