Haberler

Kayseri Alfa Prefabrik Teknik Gezisi Öngerilmeli Prefabrik Elemanlar Üretimi
Tarih: 4.12.2014

Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik, 02/12/2014 tarihinde Alfa Prefabrik şantiyesine teknik gezi düzenlenmiştir.

Firma yetkilisi Sayın İnş.Müh. Lale ARGIN, farklı türlü ihtiyaçları karşılayacak her türlü yapının proje hazırlanması sürecinden başlayarak, anahtar teslimine uzanan bütün aşamalarında yatırımcılara ileri teknoloji ve üstün kalite anlayışıyla hizmet vermekte olduğundan bahsetti.  Ön üretimli beton ve konvansiyonel inşaat alanında 30 yılı aşan deneyimi ve birikimiyle, prefabrike beton ve çelik yapı çözümleri kullanarak ürettiği yapılarda tekstil, mobilya, makine, gıda, ambalaj, hayvancılık alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olduğunu belirtti.

Sayın Lale ARGIN, firmalarının tasarladığı ve ürettiği prefabrike yapılarda, Türkiye ve yurtdışındaki gelişmelere de paralel olarak mühendislik kuralları; yürürlükteki yasa, yönetmelik ve standartların hepsini yerine getirmekte olduğunu söyledi. Firma olarak yıllık üretim kapasitesi 300.000 m2‘dir. ALFA Prefabrik 10.00 metre açıklıktan başlayarak 26.50 metreye kadar olan her açıklıktaki prefabrike betonarme yapıyı öngerme tekniklerini de kullanarak üretmekte ve montajını yapmaktadır. Isı izolasyonlu duvar panelleri ve arakatlı sistem çözümlerinin üretim ve montajı da firmamız tarafından yapılmaktadır açıklamasını yaptı.

Öğrenciler İnşaat Mühendisliğinde Özel Konular dersi kapsamında Yrd.Doç.Dr. Kamuran ARI, Yrd.Doç.Dr. Ali BOZER ve Yrd.Doç.Dr. Şaban S.ÖZSARIYILDIZ ile birlikte prefabrik elemanların üretimini yerinde görerek, üretimin teknik detaylarını incelemişlerdir. Dersler kapsamında alınan teorik bilgilerin her türlü uygulamasını yerinde takip etme fırsatı bulan öğrenciler, ön gerilmeli prefabrik elemanlar hakkında bilgi edinmiştir.

 

Haber Arsiv


Yukarı